The TAJA106M004RNJ is a capatictor.
Parametrics
General specifications: (1)Capacitance:10μF ; (2)Voltage - Rated:4V ; (3)Tolerance:±20% ; (4)operating Temperature:-55℃ to 125℃; (5)Mounting Type:Surface Mount ; (6)Type:Molded ; (7)Package / Case:1206 (3216 Metric) ; (8)Packaging:Tape & Reel (TR) ; (9)Lead Free Status:Lead Free ; (10)RoHS Status:RoHS Compliant.
Features
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 TAJA106M004RNJ |
 CAP TANT 10UF 4V 20% 1206 |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||||
 TAJA104K035H |
 CAP TANT 0.1UF 35V 10% 1206 |
 Data Sheet |
 TAJA104K035HNJ |
 AVX |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 35volts 0.10uF 10% |
 TAJA104K035RNJ |
 AVX |
 TAJA104K035SNJ |
 CAP TANT 0.1UF 35V 10% 1206 |
 TAJA104K035YNJ |
 Tantalum Capacitors - Solid SMD 35V 0.1uF 10% |
 TAJA104K050H |
 CAP TANT 0.1UF 50V 10% 1206 |